Wójt Krasocina Ireneusz Gliściński z zadowolonym z nowego roweru Wojtkiem (fot. UG Krasocin).

Dwa kolejne rowery trójkołowe od Polskiego Czerwonego Krzyża dla dzieci z gminy Krasocin

Dwoje dzieci z gminy Krasocin otrzymało specjalistyczne rowery trójkołowe, które podarował im świętokrzyski oddział okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. W przekazaniu uczestniczył też wójt gminy.

Już od kilku lat, dzięki staraniom pracowników gminy Krasocin osoby niepełnosprawne otrzymują sprzęt, który pomaga im nie tylko w codziennym funkcjonowaniu, ale również rehabilitacji.

Specjalistyczne rowery zawsze trafiają do osób najbardziej potrzebujących, wybranych w drodze wywiadu środowiskowego – podkreślają pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasocinie. 

W tym roku otrzymali je Klaudia i Wojtek. Rodzice dzieci nie kryli zadowolenia.

Dzięki rowerowi Klaudia będzie mogła swobodniej przemieszczać się, poznawać świat – twierdziła pani Elżbieta, mama dziewczynki. – Ten sprzęt ułatwi nam codzienne życie i rehabilitację – dodała pani Barbara, mama Wojtka.

 

Ireneusz Gliściński – wójt gminy Krasocin

“Wiemy, jak trudna jest rzeczywistość osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Każdego dnia muszą mierzyć się z przeszkodami, których my nie dostrzegamy. Dlatego cieszę się, że po raz kolejny otrzymaliśmy wsparcie z Polskiego Czerwonego Krzyża w postaci sprzętu rehabilitacyjnego”.

/RB/

UDOSTĘPNIJ