Starsza grupa z włoszczowskiej „jedynki” z opiekunem i organizatorami etapu wojewódzkiego (fot. Marcin Sztuka).
WłoszczowaWydarzenia

Dwie drużyny z Włoszczowy mistrzami województwa świętokrzyskiego w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dwie reprezentujące powiat włoszczowski drużyny z Zespołu Placówek Oświatowych numer 1 zostały mistrzami województwa świętokrzyskiego w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Etap wojewódzki odbył się 21 maja w Nowinach. Włoszczowska „jedynka” po raz kolejny pokazała klasę, wygrywając turniej w obu kategoriach wiekowych. Dzięki temu nasi młodzi mistrzowie jazdy rowerowej będą reprezentować województwo świętokrzyskie w finale ogólnopolskim turnieju.

Najlepsze w województwie drużyny z Zespołu Placówek Oświatowych numer 1 we Włoszczowie wystąpiły w składzie: Stanisław Chruściel, Antoni Suliga, Natalia Jarmuda – indywidualna mistrzyni województwa, Zofia Brzdąk (dzieci w wieku 10-12 lat) oraz Bartłomiej Kaczor, Aleksandra Dziuba i Julia Skiba (powyżej 12 lat). Opiekunem młodzieży jest nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Marcin Sztuka.

Warto wspomnieć, że mistrzowie BRD są też ambasadorami kampanii włoszczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kręcimy rowerowe endorfiny”, promującej zdrowy tryb życia i ekologiczną mobilność.

/RB/

Udostępnij artykuł: