Władze samorządowe Secemina zorganizowały w Urzędzie Gminy spotkanie z okazji obchodzonego 11 marca Dnia Sołtysa (fot. Urząd Gminy Secemin).

Dzień Sołtysa w gminie Secemin. Władze samorządowe pamiętały o przedstawicielach wsi

11 marca każdego roku w wielu gminach wiejskich uroczyście obchodzone jest święto sołtysów. Takie spotkanie odbyło się też w środę w Urzędzie Gminy Secemin.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz gminnych na czele z wójtem Tadeuszem Piekarskim oraz przewodniczącym Rady Gminy Bogdanem Wasikiem. Na spotkanie przybyło 20 sołtysów – prawie wszyscy przedstawiciele sołectw w gminie.

Na początku władze samorządowe złożyły solenizantom życzenia z okazji ich święta. Podziękowały również za pełnienie tej odpowiedzialnej funkcji oraz pełne zaangażowania na rzecz lokalnej społeczności. Następnie wójt odczytał list prezydenta Polski Andrzeja Dudy skierowany do sołtysów.

W dalszej części spotkania nie zabrakło rozmów na temat przedsięwzięć planowanych do realizacji w sołectwach w tym roku. Wszyscy sołtysi otrzymali drobne upominki od gminy w postaci kalendarzy i długopisów. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek dla solenizantów.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ