Uczestnicy wakacyjnych zawodów wędkarskich w Moskorzewie z opiekunami i organizatorami (fot. Urząd Gminy Moskorzew).

Amelia Rajca i Wiktoria Bryła wygrały wakacyjne zawody wędkarskie w Moskorzewie

14 młodych adeptów wędkarstwa z gminy Moskorzew rywalizowało w zawodach spławikowych dla dzieci i młodzieży. Ryby najlepiej brały dziewczynom.

Impreza plenerowa odbyła się 26 lipca nad zbiornikiem wodnym Stowarzyszenia Wędkarskiego Karpik w Moskorzewie. Pogoda, jak zwykle, dopisała organizatorom. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach – szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W młodszej grupie wygrała Amelia Rajca z wynikiem 4,2 kilograma złowionych ryb. Drugi był Kacper Parzybut (0,7 kg), a trzeci Adam Koprowski, który był najmłodszym uczestnikiem.

W starszej kategorii wiekowej zwyciężyła Wiktoria Bryła z wagą 2,1 kilograma ryb. Drugie miejsce zdobyła Sandra Licznerska (0,9 kg), a trzecie Konrad Bugaj (0,1 kg).

Zwycięzcy otrzymali puchary i medale, które ufundował wójt gminy Moskorzew Andrzej Walasek oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wręczył je dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chlewicach Andrzej Jaworski. Na koniec zaproszono dzielnych wędkarzy na kiełbaskę z grilla.