Przy ulicy Koniecpolskiej we Włoszczowie będzie można niebawem wypożyczyć elektryczne hulajnogi oraz nowe rowery (fot. PCK-R Włoszczowa).

Elektryczne hulajnogi, nowe rowery, nowoczesna siłownia – wiosenne nowości w PCK-R

Zwiedzanie okolic Włoszczowy na elektrycznej hulajnodze, podróż przez powiat na nowym rowerze, a może poprawa kondycji na unowocześnionej siłowni – już niebawem Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zaprosi mieszkańców do aktywnego wypoczynku w nowym wydaniu.

Wszystko dzięki pozyskanym pieniądzom unijnym na nowe inwestycje ze Świętokrzyskiej Rybackiej Lokalnej Grupy Działania.

Już niebawem w PCK-R będzie można wypożyczyć elektryczne hulajnogi. To pierwsze takie miejsce w powiecie, gdzie będzie udostępniony mieszkańcom tego typu sprzęt.

Fabrycznie nowe, ekologiczne środki transportu osobistego będą dostępne dla każdego – zapewnia dyrektor placówki Teresa Chudy.

Jak dodaje, we flocie centrum znajdzie się na początek 5 hulajnóg rozwijających prędkość do 20 kilometrów na godzinę.

Będą wyposażone w pojemne baterie – wszystko po to, by można było je zabrać nie tylko na krótkie przejażdżki. Jeśli ktoś zaplanuje trasę w innych zakątkach powiatu, urządzenia będzie można złożyć i przewieźć w bagażniku nawet niewielkiego samochodu – opowiada dyrektor Chudy.

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne zakupi także 20 nowych rowerów, które uzupełnią ofertę wypożyczalni.

Kupimy po 10 rowerów damskich i męskich. Zależy nam, aby był to sprzęt uniwersalny, lekki oraz pozwalający na komfortowe przejażdżki – tłumaczy Teresa Chudy.

Przypomnijmy, że Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne już w ubiegłych latach organizowało rajdy rowerowe po ziemi włoszczowskiej i nie tylko. Miały one zarówno charakter krajoznawczy, jak i historyczny.

Teraz chętni na nasze wspólne wyjazdy będą mieli do dyspozycji nowy sprzęt, który będzie dostępny w PCK-R – wyjaśnia dyrektor.

Wśród nowych inwestycji znajdzie się również coś dla osób, które lubią zadbać o swoją kondycję i sylwetkę. W siłowni wewnątrz obiektu powstaną nowe miejsca ćwiczeń (tak zwana strefa cardio). Ma być to przestrzeń ze specjalistycznymi urządzeniami do ćwiczeń poprawiających wydolność organizmu.

PCK-R planuje zakupić także bieżnię profesjonalną o napędzie elektrycznym przeznaczoną do powszechnego, codziennego użytku, urządzenie eliptyczne (orbitrek), rower stacjonarny oraz wielofunkcyjne urządzenie treningowe.

Koszt zakup hulajnóg elektrycznych, rowerów oraz wspomnianego sprzętu do siłowni wewnętrznej szacowany jest na około 145 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie unijne ma wynieść około 120 tysięcy.

/RB/

UDOSTĘPNIJ