Ewa Napora z reżyserem filmu „Dziewczynka z igłą” – Magnusem von Hornem (fot. archiwum prywatne).

Ewa Napora z gminy Secemin zagrała w filmie, który miał światową premierę na słynnym festiwalu w Cannes

Ewa Napora z Kluczyc zagrała na dalszym planie filmu “Dziewczyna z igłą”, w reżyserii szwedzkiego reżysera Magnusa von Horna, który miał światową premierę na słynnym festiwalu filmowym w Cannes.

Pisarka z gminy Secemin z powodzeniem realizuje się na dużym ekranie. Wystąpiła już w 15 filmach znanych reżyserów.

Ostatnia produkcja „Dziewczyna z igłą” w reżyserii Szweda Magnusa von Horna miała światową premierę w maju podczas 77. Festiwalu Filmowego w Cannes, we Francji. Film jest czarno-biały i opowiada o jednaj z najgłośniejszych zbrodni w Danii.

Ciekawostką jest fakt, że w tej międzynarodowej produkcji (polsko-szwedzko-duńskiej) zagrała na dalszym planie Ewa Napora – pisarka z Kluczyc wraz z grupą aktorską z Kielc. Dodajmy, że do tej pory mieszkanka gminy Secemin wystąpiła już w 15 filmach.

Premiera filmu zachwyciła międzynarodową krytykę i publiczność. Miałam malutki w tym udział…” – napisała Ewa Napora 3 czerwca na swoim Facebooku.

Pani Ewa to pisarka należąca do Stowarzyszenia Autorów Polskich (legitymację członkowską otrzymała w połowie maja), poetka, malarka, hafciarka, koronkarka, fotografka, działaczka społeczna i charytatywna, osoba niezwykle aktywna w lokalnym środowisku.

/RB/

UDOSTĘPNIJ