"Dzisiaj została przeprowadzona pierwsza operacja ginekologiczna na Bloku Operacyjnym" – poinformował radnych powiatowych w poniedziałek dyrektor szpitala Rafał Krupa.

Ginekologia jednego dnia już działa we Włoszczowie. Pod koniec października odbyła się pierwsza operacja w szpitalu

Pierwszy w województwie oddział ginekologii jednego dnia już funkcjonuje we włoszczowskim szpitalu – poinformował w poniedziałek, 28 października na sesji Rady Powiatu dyrektor placówki.

Dzisiaj została przeprowadzona pierwsza operacja ginekologiczna na Bloku Operacyjnym. Możemy przyjmować kolejne pacjentki. Ginekologia jednego dnia to pierwszy taki oddział w województwie świętokrzyskim. Mamy dwóch lekarzy-ginekologów – informował radnych w Starostwie Powiatowym Rafał Krupa, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie.

Dyrektor Krupa pochwalił się również tym, że wynik finansowy szpitala za wrzesień po raz pierwszy od wielu miesięcy wyszedł na plusie i wyniósł 153 tysiące złotych. Mimo to, strata ZOZ-u za ostatnie 9 miesięcy stanowi obecnie około 3,7 miliona. Włoszczowski szpital, jak stwierdził dyrektor, jest zadłużony na około 37 milionów złotych.

/RB/

UDOSTĘPNIJ