Sekcja piłki siatkowej dziewczat ARKA Kluczewsko z trenerem Tomaszem Dębowskim (fot. archiwum klubu).

Gmina Kluczewsko wspiera sport. Przekaże 85 tysięcy złotych dotacji na kluby

85 tysięcy złotych dofinansowania przekaże w tym roku gmina Kluczewsko na działalność trzech swoich klubów sportowych.

Najwięcej, bo 40 tysięcy dotacji dostanie Gminny Klub Sportowy GKS Kluczewsko na projekt “Piłka nożna sposobem na spędzanie wolnego czasu”. W ramach tego zadania będą organizowane cykliczne treningi, popularyzujące piłkę nożną.

Oprócz treningów zawodnicy klubu będą brali udział w turniejach, imprezach sportowo-rekreacyjnych oraz w rozgrywkach organizowanych przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej – informuje prezes klubu Krzysztof Ławiński.

Kolejne 30 tysięcy złotych otrzymał od gminy Parafialny Klub Sportowy ARKA Kluczewsko na propagowanie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Klub prowadzi szkolenie w trzech kategoriach wiekowych: żak, młodzik i junior młodszy oraz sekcję piłki siatkowej dziewcząt. Od 2019 roku PKS ARKA jest certyfikowaną szkółką PZPN.

W tym stowarzyszeniu sportowym trenuje łącznie 80 zawodników i zawodniczek pod okiem 3 trenerów: w sekcji piłki nożnej – Sebastiana Olczyka, Mariusza Ochenduszki i Marka Jończyka, a w sekcji piłki siatkowej – Tomasza Dębowskiego.

Chcę podkreślić, że dotacja gminna, za którą oczywiście dziękujemy gminie Kluczewsko, nie jest wystarczająca do utrzymania klubu na poziomie, na którym funkcjonujemy. Dodatkowe projekty, które realizujemy oraz praca zarządu, trenerów i rodziców pozwalają stwierdzić, że jesteśmy najlepiej działającym klubem pod względem organizacyjno-sportowym na terenie gminy Kluczewsko – przyznaje prezes PKS ARKA Mariusz Ochenduszka.

Trzeci z gminnych klubów – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy START Dobromierz pozyskał 15 tysięcy dotacji na swój projekt „Od Smyka do Kibica i Zawodnika”. Wartość całego zadania wyniesie 16,8 tysiąca złotych.

Celem projektu jest popularyzacja gry w piłkę siatkową wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie gminy poprzez udział w treningach sportowych, turniejach oraz rozgrywkach ligowych Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Świętokrzyskiej Lidze Piłki Siatkowej Ludowych Zespołów Sportowych.

Główną ideą naszego projektu jest organizacja i prowadzenie systematycznych, bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych – twierdzi Robert Dzierzgwa, dyrektor Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Dobromierzu.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ