Skrzyżowanie ulic Sienkiewicza, Młynarskiej i Głowackiego widoczne z góry.

Powiat i gmina Włoszczowa pomogą w budowie nowego ronda w mieście. Nasze samorządy przekażą województwu po 680 tysięcy złotych dotacji

680 tysięcy złotych dofinansowania udzieli gmina Włoszczowa i powiat na budowę ronda przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Młynarskiej i Głowackiego. Radni miejscy podjęli uchwałę 24 kwietnia. 29 kwietnia zrobili to samo radni powiatowi.

Przypomnijmy. Na początku kwietnia Świętokrzyski Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach przedstawił powiatowi włoszczowskiemu i gminie Włoszczowa wstępny projekt umowy współfinansowania budowy wspomnianego ronda w mieście.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 2 miliony złotych. Będzie ona współfinansowana przez trzy samorządy – wojewódzki, powiatowy i gminny. Każdy z nich wyłoży po 680 tysięcy. 

Mam nadzieję, że Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich znajdzie pieniądze na pokrycie jednej trzeciej kosztów tej inwestycji. Przypomnę tylko, że w ubiegłej kadencji obydwa samorządy gminy i powiatu sfinansowały dokumentację techniczną, mieliśmy też zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Ubolewam, że do realizacji tej inwestycji wtedy nie doszło – mówił na kwietniowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Grzegorz Dziubek.

/RB/

UDOSTĘPNIJ