Umowę z wojewodą Zbigniewem Koniuszem, przy obecności senatora Krzysztofa Słonia podpisał wójt Moskorzewa Andrzej Walasek ze skarbnik gminy Barbarą Huptyś (fot. archiwum prywatne).

Gminy Moskorzew i Secemin otrzymały od wojewody dofinansowanie rządowe na drogi

Ponad 600 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu państwa pozyskały gmina Moskorzew i Secemin na remonty swoich dróg.

20 grudnia wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podpisał umowy z samorządami na realizację zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Były to ostatnie umowy zawarte w tym roku w ramach naboru uzupełniającego. Do rozdysponowania było dodatkowe 42 miliony złotych. 80-procentowe dofinansowanie otrzymały cztery powiaty oraz 37 gmin, wśród nich dwie z powiatu włoszczowskiego – Moskorzew i Secemin.

W gminie wójta Andrzeja Walaska nowe nawierzchnie asfaltowe powstaną w przyszłym roku na drogach w Moskorzewie i Daminach o łącznej długości ponad 2,3 kilometra. Wartość inwestycji to około 670 tysięcy złotych, w tym ponad 530 tysięcy pokryje budżet państwa.

Z kolei w gminie zarządzanej przez Tadeusza Piekarskiego zostanie wyremontowana ulica Ogrodowa w Seceminie na długości 100 metrów. Koszt tego zadania drogowego to blisko 110 tysięcy złotych, w tym wartość dofinansowania – 87 tysięcy.

/RB/

UDOSTĘPNIJ