Koło Gospodyń Wiejskich z Występ ze starostą włoszczowskim Dariuszem Czechowskim i radnym gminy Krasocin Dariuszem Frączkiem.

Gospodynie z Występ docenione w Tokarni za piękne stoisko i pyszne pierogi

W dniach 1-2 maja Koło Gospodyń Wiejskich z Występ reprezentowało gminę Krasocin i powiat włoszczowski w IV Świętokrzyskim Festiwalu Smaków w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Nasze gospodynie prowadziły tam warsztaty lepienia pierogów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Występianki odwiedziła też poseł Marzena Okła-Drewnowicz, która wzięła udział w warsztatach lepienia pierogów (fot. archiwum prywatne).

W konkursie świętokrzyski pieróg Występianki zostały wyróżnione za  pierożki “gryczanki”,  natomiast  w konkursie na najpiękniejsze stoisko zajęły drugie miejsce w województwie.

Stoisko KGW Występy cieszyło się ogromnym zainteresowaniem podczas dwudniowej imprezy w Tokarni. Oprócz smacznych pierogów panie przygotowały też zalewajkę z grzybami, kapustę z grochem, zupę dyniową, chleb ze smalcem, ciasto i wiele innych smakołyków.

Gospodynie, poza umiejętnościami kulinarnymi,  zaprezentowały również swoje zdolności wokalne na scenie.  O oprawę muzyczną zadbał  Gabriel Kowalczyk. Paniom towarzyszył radny gminy Krasocin Dariusz Frączek. Występianki odwiedził także starosta włoszczowski Dariusz Czechowski.

/RB/

UDOSTĘPNIJ