Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych nagrodziła w środę dwie osoby z Włoszczowy: dziadka wicewojewody Bartłomieja Dorywalskiego oraz kierownika kina Muza Grzegorza Krzywonosa.

Grzegorz Krzywonos, kierownik włoszczowskiej Muzy, został Kiniarzem Roku 2019. Doceniono też dziadka wicewojewody świętokrzyskiego

Grzegorz Krzywonos został wybrany Kiniarzem Roku przez Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych. Tytułem Kiniarza Zasłużonego nagrodzono dawnego włoszczowskiego kinooperatora Ryszarda Dorywalskiego, prywatnie dziadka wicewojewody świętokrzyskiego.

Dyplom i statuetkę Grzegorz Krzywonos odebrał w środę, 4 września podczas inauguracji VIII Konferencji Kin Studyjnych i Lokalnych pod hasłem „W kinie – o kinie”, która po raz pierwszy w historii odbywa się we Włoszczowie.

Do naszego miasta zjechało na trzy dni ponad 100 kiniarzy oraz po raz pierwszy również najbardziej znaczący dystrybutorzy kinowi w kraju. To jedno z największych wydarzeń w branży kinowej w Polsce.

Nagrodę Kiniarz Zasłużony, w imieniu swojego 90-letniego dziadka, odebrał wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski. Co ciekawe, Grzegorz Krzywonos swoją przygodę z kinem zaczynał blisko 20 lat temu właśnie u boku Ryszarda Dorywalskiego, byłego kinooperatora w dawnym kinie Gdańsk we Włoszczowie.

To nie pierwsze wyróżnienie dla kierownika włoszczowskiej Muzy. W grudniu 2018 roku na 46. Forum Wokół Kina we Wrocławiu Grzegorz Krzywonos został uhonorowany tytułem Honorowego Tytana Pracy za wybitne zasługi w zakresie edukacji promocji filmowej w ramach Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej “KinoSzkoła”.

Stało się już na pierwszym inauguracyjnym spotkaniu kiniarzy zasiadających w nowej Radzie Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, do której Grzegorz Krzywonos został zaproszony. Ta nominacja, jak przyznał, była ukoronowanie jego 20-letniej pracy w branży kinowej.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ