Od lewej: burmistrz Grzegorz Dziubek, kierownik hospicjum Joanna Śpiechowicz, starosta Dariusz Czechowski, pielęgniarka koordynująca Aleksandra Kułaga, wiceprezes Włoszczowskiego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej Ewa Mulewicz, wicestarosta Łukasz Karpiński i dyrektor szpitala Rafał Krupa.

Hospicjum we włoszczowskim szpitalu w nowej odsłonie. Teraz wygląda jak prawdziwy dom

28 stycznia odbyło się symboliczne otwarcie wyremontowanych pomieszczeń Hospicjum stacjonarnego w Szpitalu imienia Jana Pawła II we Włoszczowie. Odnowa zrobiła na gościach duże wrażenie.

Szefowa oddziału doktor Joanna Śpiechowicz dziękowała samorządom, darczyńcom i wszystkim, którzy przyczynili się do modernizacji hospicjum.

W spotkaniu uczestniczyli dwaj starostowie włoszczowscy, burmistrz miasta, dyrektor szpitala oraz zarząd Włoszczowskiego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej, które wspiera hospicjum, znajdujące się w strukturach szpitala.

Na ręce Joanny Śpiechowicz i Rafała Krupy władze samorządowe gminy i powiatu przekazały piękne obrazy, które zawisną niebawem na oddziale.

Przypomnijmy, że w ramach remontu powstały nowe drzwi wejściowe przeciwpożarowe, poszerzono wszystkie drzwi do sal dla łatwiejszego transportu chorych, zlikwidowano przeszklenia między salami, wymieniono armaturę hydrauliczną na wszystkich salach, część instalacji elektrycznej, pomalowano ściany i położono płytki.

Zmieniła się aranżacja pomieszczeń, ich wyposażenie, pojawiło się nowe, nastrojowe oświetlenie, dużo dekoracji kwiatowych (dar od wykonawcy remontu firmy Rafkarl), obrazów, zieleni na ścianach… Teraz hospicjum wygląda jak prawdziwy, przytulny dom, nad którym czuwa profesjonalna opieka medyczna.

Warto wspomnieć, że od firmy Effector Leszka Cieska hospicjum otrzymało w darze profesjonalny sterylizator pomieszczeń, który w czasie pandemii pozwala na skuteczną dezynfekcję oddziału i kontakt rodzin z pacjentami.

W najbliższych planach, jak poinformowała doktor Śpiechowicz, jest instalacja monitoringu wewnętrznego – pomoc w dofinansowaniu obiecały włoszczowskie samorządy.

Modernizacja hospicjum kosztowała 220 tysięcy złotych, z czego 130 tysięcy przekazało Włoszczowskie Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej, a 90 tysięcy dołożył powiat.

Rafał Banaszek

 

UDOSTĘPNIJ