Uczestnicy podsumowania projektu Będziemy sprawniejsi z PZU podczas niedzielnego spotkania w świetlicy w Nieznanowicach (fot. Stowarzyszenie Sprawniejsi.pl).

Ikona sportu osób niepełnosprawnych Janusz Rokicki w Nieznanowicach na podsumowaniu projektu fizjoterapeutycznego

W niedzielę, 23 lutego w świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach odbyło się spotkanie podsumowujące projekt Będziemy sprawniejsi z PZU, którego celem była organizacja bezpłatnych zajęć fizjoterapeutycznych dla osób niepełnosprawnych, ich opiekunów i seniorów.

Gościem specjalnym wydarzenia był paraolimpijczyk, multimedalista paraolimpijski, rekordzista świata w konkurencji pchnięcia kulą w pozycji siedzącej, niepełnosprawny lekkoatleta Janusz Rokicki. W spotkaniu z mistrzem uczestniczyło kilkudziesięciu mieszkańców – relacja tutaj. Prowadził je Michał Szafrański, prezes stowarzyszenia Sprawniejsi.pl, sołtys Nieznanowic i radny Rady Miejskiej we Włoszczowie, utalentowany niepełnosprawny lekkoatleta.

Gościem specjalnym spotkania w Nieznanowicach był Janusz Rokicki, niepełnosprawny lekkoatleta, multimedalista paraolimpijski (fot. stowarzyszenie Sprawniejsi.pl).

Warto podkreślić, że z programu Będziemy sprawniejsi z PZU, realizowanego przez stowarzyszenie Sprawniejsi.pl, skorzystała grupa około 60 osób niepełnosprawnych, ich opiekunów oraz seniorów, którzy pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutek uczestniczyli w bezpłatnych zabiegach fizjoterapeutycznych, między innymi elektrolecznictwa, ciepłolecznictwa, drenażu limfatycznego, masażera, platformy wibracyjnej, trakcji kręgosłupa, rotora, czy wyposażenia siłowni. Łącznie, w ciągu 110 dni wykonano 1720 takich zabiegów. Szczegóły w materiale wideo.

/RB/

UDOSTĘPNIJ