Niepokonana od lat drużyna z włoszczowskiej „jedynki” z opiekunem oraz organizatorami i sponsorami turnieju (fot. Starostwo Powiatowe).

„Jedynka” nie dała szans rywalom w turnieju bezpieczeństwa ruchu drogowego we Włoszczowie

Zespół Placówek Oświatowych numer 1 we Włoszczowie wygrał eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test z wiedzy o ruchu drogowym oraz test skrzyżowań, udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przejechać rowerowy tor przeszkód.

W kategorii dzieci w wieku 10-12 lat pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa numer 1 w składzie: Piotr Kaczor, Joanna Suliga, Wiktoria Janduła i Kajetan Sztuka. Drugi był Zespół Przedszkolno-Szkolny w Dobromierzu, a trzecia Szkoła Podstawowa imienia Jana Brożka w Kurzelowie. Najlepszym zawodnikiem okazał się Piotr Kaczor z „jedynki”.

W starszej grupie wiekowej (dzieci powyżej 12 lat oraz trzecie klasy gimnazjum) niepokonany był Zespół Placówek Oświatowych numer 1 (Patryk Kozieł, Karolina Jarząb i Kuba Kaczor). Drugie miejsce zdobyła szkoła z Moskorzewa, a trzecie z Dobromierza. Najlepszym zawodnikiem został Kuba Kaczor z „jedynki”.

Nagrody rzeczowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczyli zwycięzcom: wicestarosta Łukasz Karpiński, członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta i pierwszy zastępca komendanta powiatowego policji Marek Gaj.

Wiedzę uczniów oraz jazdę po torze przeszkód oceniali policjanci z Komendy Powiatowej Policji. Umiejętności uczestników w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej sprawdzał przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Zespół Placówek Oświatowych numer 1 z Włoszczowy po raz kolejny będzie reprezentował powiat włoszczowski w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

/RB/

UDOSTĘPNIJ