Orkiestrowa scena w Domu Kultury we Włoszczowie tętniła życiem za sprawą prowadzących imprezę i licytację - Jolanty Tyjas i Zbigniewa Woldańskiego.

Wiatr mocno powiał w żagle… Włoszczowa zebrała rekordową kwotę 70,3 tysiąca złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę, 12 stycznia odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do największej akcji charytatywnej w Polsce przyłączyły się, jak co roku, również gminy z naszego powiatu. Włoszczowa zagrała rekordowo.

Największy sztab WOŚP w powiecie, który mieścił się tradycyjnie we włoszczowskim Domu Kultury, zgromadził łącznie 70,3 tysiąca złotych (w 2019 roku miał 64,4 tysiąca).

Zbiórka do puszek 109 wolontariuszy, którzy kwestowali w 8 miejscowościach na terenie czterech gmin (Moskorzewie, Chlewicach, Olesznie, Kurzelowie, Dobromierzu, Koniecznie, Bebelnie i Czarncy) przyniosła dochód w wysokości 55,2 tysiąca złotych (rok temu – 46,7 tysiąca).

Na licytacji gadżetów również padł rekord – Włoszczowa zgromadziła 12,3 tysiąca złotych (rok temu – 10 tysięcy). Dodajmy, że na aukcję ofiarodawcy przekazali ponad 100 przedmiotów. Również loteria fantowa przyniosła więcej pieniędzy – blisko 3 tysiące (w 2019 roku – 2,6 tysiąca). W tym roku nie było czeku od Grupy Koronea.

Najskuteczniejszymi wolontariuszkami w powiecie włoszczowskim okazały się w tym roku: Kinga Borowiecka ze szkoły w Moskorzewie (2051,37 złotych), Ewa Rams z Chlewic (1930,50 złotych) oraz Justyna Wojecka z Włoszczowy (1664,65 złotych).

Sylwester Kowalski – szef sztabu WOŚP we Włoszczowie

Dziękuję wszystkim za ofiarność, wolontariuszom (nie tylko kwestującym) – za wspaniałą pracę, darczyńcom – za przekazane przedmioty/usługi i całemu włoszczowskiemu sztabowi za wykonaną pracę. To wielka przyjemność i zaszczyt być częścią takiej załogi.

 

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ