Tomasz Dębowski z Amelią Mazur i Wiktorią Łęcką (fot. Arka Kluczewsko).

Kadrowiczki z Kluczewska. Amelia Mazur powołana na konsultację naborową Kadry Polski w Siatkówce Plażowej

W dniach 1-3 maja dwie zawodniczki klubu Arka Kluczewsko – Amelia Mazur i Wiktoria Łęcka uczestniczyły w Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich, który odbywał się w Rzeszowie.

Wiktoria i Amelia to nie jedyne siatkarki z Kluczewska, które w ostatnim czasie otrzymały powołanie do reprezentacji województwa świętokrzyskiego.

Jako reprezentantki kadry naszego województwa dziewczyny rywalizowały z zespołami z Podkarpacia, Małopolski i Łódzkiego. Ostatecznie kadra świętokrzyskiego zajęła trzecie miejsce.

Amelia Mazur otrzymała powołanie na konsultację naborową do Kadry Narodowej Juniorki Młodszej w siatkówce plażowej, która odbędzie się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu w Spale.

Cieszymy się ogromnie, że praca i zaangażowanie naszego „młodego” klubu przynosi efekty i jest doceniana na arenach wojewódzkich i ogólnopolskich. Sukcesy z ostatnich lat, zarówno w minisiatkówce jak i siatkówce utwierdzają nas, że idziemy w dobrym kierunku i mamy nadzieję, że będzie się to rozwijać jeszcze bardziej. Oczywiście cały czas zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki od 6 roku życia na zajęcia minisiatkówki – mówi Tomasz Dębowski, trener siatkarek z Kluczewska.

/RB/