Pomocy udzielili poszkodowanym pracownikom włoszczowscy strażacy (fot. KP PSP Włoszczowa).

Katastrofa budowlana przy włoszczowskim rynku. Zawaliła się ściana domu mieszkalnego przy ulicy Sienkiewicza. Ranne dwie osoby

Dwóch pracowników z powiatów koneckiego i kieleckiego ucierpiało po zawaleniu się ściany jednego z budynków przy ulicy Sienkiewicza we Włoszczowie. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku.

Zdarzenia miało miejsce w środę przed południem. Podczas rozbudowy nowego obiektu i wzmacniania ściany szczytowej sąsiedniego budynku mieszkalnego zawaliła się jego ściana. Ucierpiało dwóch pracowników w wieku 48 i 41 lat z powiatów koneckiego i kieleckiego, którzy spadli z rusztowania na ziemię i doznali ogólnych obrażeń ciała. Kwalifikowanej pierwszej pomocy udzieli im włoszczowscy strażacy, po czym przekazali załodze karetki pogotowia, a ta odwiozła do szpitala.

Strażacy przeszukali rumowisko i zabezpieczyli teren katastrofy. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Na miejscu wypadku pojawili się też przedstawicie Państwowej Inspekcji Pracy, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który zdecydował o wyłączeniu z użytkowania uszkodzonego budynku, w którym mieszkała osoba w podeszłym wieku. Gmina zapewniła starszemu mężczyźnie lokal zastępczy.

/RB/

UDOSTĘPNIJ