Droga wojewódzka na granicy powiatu i województwa za Psarami zostanie rozbudowana za 3,5 miliona złotych.

Kielecka firma Fart przebuduje drogę wojewódzką w Psarach. Ogłoszono też przetarg na ulicę Sienkiewicza we Włoszczowie

3,5 milina złotych pochłonie rozbudowa 2 kilometrów drogi wojewódzkiej 795 z Psar do granicy województwa świętokrzyskiego.

8 kwietnia Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach ogłosił wyniki postępowania przetargowego. Wpłynęło 10 ofert. Najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart z Kielc, które zgodziło się wykonać drogę w gminie Secemin za blisko 3,5 miliona złotych.

22 kwietnia ogłoszono też przetarg na modernizację około 700 metrów ulicy Sienkiewicza we Włoszczowie.

22 kwietnia Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił też przetarg na przebudowę kolejnej drogi wojewódzkiej w powiecie włoszczowskim – chodzi o ulicę Sienkiewicza w mieście (trasa nr 785). Termin składania ofert upływa 11 maja.

Modernizacja włoszczowskiej ulicy obejmie odcinek o długości 690 metrów. Oprócz nowej nawierzchni zostanie wykonany chodnik oraz zjazdy do posesji po prawej stronie – na odcinku, gdzie obecnie nie ma chodnika, a także remont istniejącego ciągu pieszego i zjazdów. Wyremontowana zostanie też kanalizacja deszczowa w drodze.

/RB/

Zobacz również: https://www.moja-gazeta.com.pl/w-przyszlym-roku-drugi-etap-obwodnicy-wloszczowy-przebudowa-drogi-wojewodzkiej-z-psar-do-szczekocin-oraz-remont-ulicy-sienkiewicza