Burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek przy wielkiej altanie, która stanęła przy Klekocie.

Zakończył się sezon kąpieliskowy na Klekocie. Zobaczcie, jak zmienił się zalew po wakacyjnej rewitalizacji (wideo)

Wypiękniało otoczenie największego zbiornika wodnego w powiecie włoszczowskim. A to za sprawą inwestycji, które zrealizowała gmina Włoszczowa. Inne samorządy mogą tylko pozazdrościć Włoszczowie takiej bazy rekreacyjno-turystycznej.

Przy woprówce, przypomnijmy, stanęła imponująca altana kryta gontem o wymiarach 15x15x7 metrów. Wyposażona jest w kilka stołów biesiadnych i ław. Jej podłoże zostało wykostkowane. Może ona pomieścić nawet do stu osób. Przy altanie wybudowano grilla murowanego z cegły klinkierowej.

Ale to nie jedyne zmiany, jakie zaszły na Klekocie. To, co rzuca się też w oczy, wchodząc na groblę akwenu, to chodnik z kostki brukowej, który prowadzi od samego wjazdu do plaży. W okolicach plaży stanęła też przebieralnia – kolejna nowość.

Na dachu woprówki, czyli pomieszczenia ratowników, zainstalowano panele fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej ze słońca. Pojawiły się nowe kosze na śmieci, ławki oraz kolorowe tablice informujące o gatunkach ryb w łowisku.

Z projektu unijnego skorzystały też pobliskie stawy rybne przy Klekocie, należące również do gminy Włoszczowa. Jeden ze zbiorników został odmulony, oczyszczony i pogłębiony. Tutaj wybudowano też drugą, mniejszą altanę (15×4 metry).

Cała inwestycja kosztowała ponad 460 tysięcy złotych, z czego 300 tysięcy gmina Włoszczowa pozyskała z Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego „Rybactwo i morze”.

Dzięki tej rewitalizacji zalew Klekot stał się jeszcze bardziej przyjazny dla turystów, osób wypoczywających nad wodą oraz wędkarzy.

Zbiornik Klekot to jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc wypoczynku w gminie Włoszczowa i największe łowisko ryb w powiecie. Dlatego gmina zdecydowała się na poprawę bazy rekreacyjno-turystycznej na tym terenie.

W piątek, 30 sierpnia kończy się tutaj sezon kąpieliskowy. Zostały więc ostatnie dni, żeby tutaj zajrzeć i obejrzeć z bliska nowości, jakie zafundowała wypoczywającym gmina Włoszczowa. Tym bardziej, że pogoda sprzyja.

/RB/

UDOSTĘPNIJ