Klub Deko Włoszczowa podziękował posłowi Bartłomiejowi Dorywalskiemu i dyrektorowi Pawłowi Kwietniewskiemu za okazane wsparcie.

Klub sportowy Deko Włoszczowa otrzyma 150 tysięcy złotych na rozwój. To wielka szansa dla młodych zawodników

150 tysięcy złotych dotacji z budżetu państwa pozyskał Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Deko Włoszczowa. To historyczna szansa na to, żeby młodzi zawodnicy spełnili swoje marzenia i poczuli się jak prawdziwi piłkarze.

Jak opowiada wiceprezes Deko Andrzej Dec, klub starał się o te pieniądze od 5 lat, składając projekty o dofinansowanie. Udało się dopiero w tym roku, dzięki między innymi wsparciu merytorycznemu Fundacji imienia Stefana Artwińskiego i dyrektora Pawła Kwietniewskiego oraz posła Bartłomieja Dorywalskiego.

To właśnie tym dwóm osobom władze klubu i młodzi piłkarze podziękowali osobiście za wsparcie i okazaną pomoc. Konferencja prasowa odbyła się 20 czerwca na Placu Wolności w centrum Włoszczowy. Poseł Dorywalski otrzymał od wiceprezesa Andrzeja Deca okolicznościową statuetkę, natomiast dyrektor Kwietniewski (notabene były zawodnik klubu) dostał od wiceprezesa Włodzimierza Kosowskiego koszulkę piłkarską z numerem 8.

Projekt opiewa na kwotę ponad 150 tysięcy złotych i potrwa pół roku. Dofinansowanie pochodzi z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – NOWEFIO na lata 2021-2030. W ramach projektu przewidziane są zajęcia treningowe w kilku ośrodkach sportowych powiatu włoszczowskiego. Klub Deko zakupi też profesjonalny sprzęt sportowy, między innymi wyrzutnie piłek, nowoczesną kamerę do rejestracji treningów, czy mobilne bramki z systemem świetlnym, stosowane przez najlepsze akademie piłkarskie w Europie.

Myślę, że chłopcy, którzy trenują w naszym klubie, nie mieliby możliwości, aby z takiego profesjonalnego sprzętu skorzystać, trenować na nim i spełniać swoje marzenia. Teraz poczują się jak prawdziwi piłkarze. Wszyscy chcą zostać dobrymi piłkarzami, a my chcemy im to umożliwić – mówi Andrzej Dec.

W PUKS Deko Włoszczowa trenują obecnie cztery grupy piłkarskie (jedna seniorska i trzy młodzieżowe) – w sumie około stu zawodników. Władze klubu liczą na to, że dzięki projektowi podwoi się liczba trenujących piłkarzy. Byłby to piękny prezent na 15-lecie klubu, które będzie obchodzone w tym roku.

/RB/

UDOSTĘPNIJ