Siatkarki z Kluczewska ze swoim opiekunem Tomaszem Dębowskim (fot. Urząd Gminy Kluczewsko).

Kluczewsko wicemistrzem województwa w Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych

Reprezentacja dziewcząt z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku wywalczyła wicemistrzostwo województwa podczas XII Wiosennego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Kielcach.

Turniej odbył się 27 marca. Wzięło w nim udział 10 zespołów. W finale nasze zawodniczki zmierzyły się z drużyną ZSS Nazaretanek Kielce i po bardzo wyrównanym meczu musiały uznać wyższość przeciwniczek, które zwyciężyły 2:0 (19:21; 18:21).

Siatkarki z Kluczewska, jak opowiadał ich opiekun, rozegrały bardzo dobre zawody. Mimo, że u trzech zawodniczek w trakcie rozgrywek wystąpiły problemy zdrowotne, dziewczyny nie poddały się i walczyły do samego końca.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. ZSS Nazaretanek Kielce, 2. ZPS Kluczewsko, 3. SOS 9 Kielce, 4. SOS 25 I Kielce, 5. Gimnazjum Skarżysko Kam., 6. Gimnazjum Sulejów, 7-10. SP 34 Kielce, SP 15 Kielce, SOS 25 II Kielce, Gimnazjum Morawica.

Martyna Dudek z Kluczewska została przez organizatorów wybrana najlepiej atakującą zawodniczką turnieju. ZPS Kluczewsko zagrało w składzie: Karolina Jambor (kapitan), Olga Tyszer, Oliwia Kubis, Martyna Dudek, Kinga Walasek, Wioleta Kuliś i Magdalena Okoń. Opiekunem zespołu był Tomasz Dębowski.