Wójtowie Secemina - Sławomir Pietraszek i Tadeusz Piekarski na drodze w Międzylesiu, która niebawem przejdzie remont.
SeceminWydarzenia

Kolejna gminna droga w Międzylesiu zostanie wyremontowana. Mieszkańcy są bardzo zadowoleni i chwalą władze Secemina

Blisko 400 tysięcy złotych będzie kosztował remont kolejnej drogi w Międzylesiu. Tym razem Gmina Secemin wykona kilometrowy odcinek do stacji PKP.

Umowę z wykonawcą – włoszczowską firmą Dukt – władze samorządowe podpisały 6 maja. Chodzi o około kilometrowy odcinek od drogi powiatowej do stacji kolejowej PKP. Droga ma być zrobiona do 6 sierpnia.

Inwestycja będzie kosztować blisko 400 tysięcy złotych. Zadanie zostanie częściowo sfinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, resztę kosztów pokryje Gmina Secemin.

Podpisanie umowy z wykonawcą drogi: (od lewej) Halina Michalczyk, Jacek Staniek, Tadeusz Piekarski, Paweł Macherski, Edyta Wójcik i Martyna Grzesik (fot. UG Secemin).

To już ostatni odcinek w Międzylesiu, który wymagał odbudowy po wykonaniu kanalizacji – mówi wójt Tadeusz Piekarski – Mamy nadzieję, że dzięki tej inwestycji znacząco poprawi się komfort oraz bezpieczeństwo mieszkańców – dodaje włodarz.

Międzylesianie nie kryją zadowolenia. – Mieszkańcy są bardzo zadowoleni z asfaltowych dróg i chętnie z nich korzystają. Cieszą się też z kolejnej, która niebawem powstanie. Jesteśmy bardzo wdzięczni panu wójtowi za te inwestycje – opowiada sołtys Piotr Biały.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Gmina Secemin wyremontowała w Międzylesiu dwie drogi gruntowe o łącznej długości 1,2 kilometra. Kosztowały one w sumie ponad 1 milion złotych, z czego 431 tysięcy samorząd pozyskał z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Dodajmy, że przebudowa drogi wewnętrznej w Międzylesiu o długości ponad 900 metrów była największą inwestycją drogową gminy w 2025 roku. Mieszkańcy po wielu latach doczekali się pierwszej nawierzchni asfaltowej.

Wyremontowane drogi, jak podkreśla wójt Piekarski, są wykorzystywane z powodzeniem nie tylko przez mieszkańców, ale również służą jako wygodny dojazd do rozbudowującego się we wsi zakładu produkcyjnego, czy funkcjonującej tutaj od blisko trzech lat gminnej oczyszczalni ścieków.

/RB/

Udostępnij artykuł: