"Na przebudowę drogi przez park do kościoła mieszkańcy Moskorzewa czekają od bardzo wielu lat” – mówi wójt Andrzej Walasek.

Kolejne blisko pół miliona złotych dotacji rządowej na drogi w gminie Moskorzew (wideo)

Gmina Moskorzew jest rekordzistą wśród samorządów powiatu włoszczowskiego w pozyskiwaniu dotacji rządowych na przebudowy dróg w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych.

17 maja, zaledwie 3 miesiące od otrzymania pierwszej w tym roku promesy, wójt Andrzej Walasek odebrał w Kielcach od wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek kolejną.

Wójt Moskorzewa Andrzej Walasek odbiera promesę od wojewody Agaty Wojtyszek (fot. Urząd Gminy Moskorzew).

Tym razem w wysokości 448 tysięcy złotych (80 procent dofinansowania) z przeznaczeniem na przebudowę dwóch zniszczonych dróg: 1 kilometra w miejscowości Dalekie oraz 305 metrów odcinka w Moskorzewie przez park do kościoła, o który mieszkańcy upominali się od wielu lat.

Nowe dywaniki asfaltowe na tych drogach mają pojawić się do końca lipca. We wtorek, 21 maja gmina Moskorzew już ogłosiła pierwszy przetarg na Dalekie.

To kolejne dofinansowanie z budżetu państwa dla gminy Moskorzew na drogi zniszczone przez nawalne deszcze. Przypomnijmy, że 20 lutego ten samorząd otrzymał pierwszą w tym roku dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 1,2 miliona złotych z przeznaczeniem na przebudowę pięciu dróg (obecnie nowa nawierzchnia kładziona jest w Tarnawej Górze) o łącznej długości ponad 4,5 kilometra.

W maju 2018 roku gmina Moskorzew pozyskała z budżetu państwa promesę w wysokości 1,1 miliona złotych, za którą przebudowała także pięć swoich dróg o łącznej długości ponad 4,5 kilometra. W 2017 roku gmina dostała 355 tysięcy z tego samego programu między innymi na przebudowę dwóch dróg.

Andrzej Walasek – wójt gminy Moskorzew

“Realizacja tych wszystkich inwestycji poprawi komfort życia mieszkańców naszej gminy”.

 

 

 

 

 

Rafał Banaszek

 

UDOSTĘPNIJ