Uczestnicy włoszczowskich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja przed Pomnikiem Niepodległości (fot. Starostwo Włoszczowa).

Kolejne skromne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja we Włoszczowie. W tym roku obchodziliśmy 230. rocznicę

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, uroczystości 3-majowe we Włoszczowie zostały ograniczone do minimum w związku z zakazem zgromadzeń publicznych, spowodowanych epidemią koronawirusa.

Włoszczowskie obchody rozpoczęły się w południe od mszy świętej w intencji ojczyzny odprawionej w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w której uczestniczyli przedstawiciele samorządów, kombatanci, strażacy oraz mieszkańcy.

Po modlitwie krótki pochód na czele z trzema pocztami sztandarowymi organizacji kombatanckich udał się pod Pomnik Niepodległości na Placu Konstytucji 3 Maja. Tutaj uczestnicy święta państwowego złożyli wiązanki kwiatów.

Podobnie jak rok temu obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja były bardzo skromne we Włoszczowie. Nie było między innymi okolicznościowego przemówienia burmistrza miasta.

Na koniec starosta z wicestarostą złożyli życzenia imieninowe dziekanowi dekanatu włoszczowskiego księdzu prałatowi Zygmuntowi Pawlikowi.

/RB/