W tym miejscu, na obrzeżach Włoszczowy, na drodze wojewódzkiej 786 (ulica Partyzantów) są obecnie utrudniania w ruchu.

Duże utrudnienia drogowe na obrzeżach Włoszczowy w związku z budową obwodnicy. Zamknięta jest częściowo ulica Partyzantów

Od 17 czerwca wprowadzono ruch wahadłowy na drodze wojewódzkiej 786 na około kilometrowym odcinku Belina-Włoszczowa, tuż przy początku budowanej obwodnicy południowej miasta. Tworzą się długie korki. Utrudnienia potrwają około miesiąca. 

Powodem jest budowa zjazdów z drogi wojewódzkiej (ulicy Partyzantów), która łączy się z obwodnicą. To główna i najbardziej ruchliwa ulica w mieście.

Ruch odbywa się jednym pasem drogi na kilometrowym odcinku – od rzeki Czarnej Strugi do ulicy Sosnowej. Steruje nim sygnalizacja świetlna. Na wyjeździe z miasta oraz wjeździe od strony Kielc tworzą się długie korki samochodów. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Jak się dowiedzieliśmy w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Kielcach, utrudnienia mogą potrwać jeszcze około miesiąca. Z chwilą wykonania włączenia z drogi 786 w budowaną obwodnicę, ruch na Włoszczowę zostanie puszczony nowym rondem, a zamknięty obecnie odcinek drogi 786 stanie się “ślepą drogą” i służył jedynie jako dojazd do posesji kilku mieszkańcom. 

To kolejna, wprowadzona w tym miesiącu, tymczasowa zmiana organizacja ruchu w związku z budową obwodnicy Włoszczowy. Od 3 czerwca, jak pamiętamy, ruch wahadłowy obowiązuje również na ulicy Jędrzejowskiej (droga wojewódzka 742) w okolicach przejazdu kolejowego.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ