Tak prezentuje się najnowsze rondo włoszczowskie z góry.

Kolejny prezent drogowy pod choinkę dla Włoszczowy. Mamy nowe rondo. Uroczyste otwarcie po Nowym Roku

Po Nowym Roku odbędzie się uroczyste otwarcie wybudowanego ronda u zbiegu ulic Sienkiewicza, Młynarskiej i Głowackiego we Włoszczowie – poinformował nas starosta Dariusz Czechowski.

Budowane od dwóch miesięcy skrzyżowanie o ruchu okrężnym jest już gotowe – po 20 grudnia usunięto sygnalizację świetlną i ruch odbywa się już normalnie nowym, bezkolizyjnym skrzyżowaniem.

Rondo ma 32 metry średnicy zewnętrznej, jest oświetlone, posiada kanalizację deszczową. Nowe skrzyżowanie usprawni przejazd tysiącom kierowców wjeżdżających do miasta od strony Przedborza i Radomska, jak i wyjeżdżającym z Włoszczowy.

Inwestycja kosztowała ponad 2 miliony złotych. Złożyły się na nią po równo samorządy województwa oraz powiatu i gminy – po 680 tysięcy złotych każdy. Dlatego burmistrz miasta Grzegorz Dziubek proponuje, aby nazwać je Rondem Współpracy Samorządowej.  

/RB/

 

Czytaj również: https://www.moja-gazeta.com.pl/bedzie-nowe-rondo-we-wloszczowie-i-wiadukt-przed-lachowem-w-piatek-podpisano-dwie-bardzo-wazne-umowy-w-starostwie

UDOSTĘPNIJ