Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Tarnawej Góry przed mobilnym punktem szczepień przeciw Covid-19 (fot. archiwum KGW).

Koło Gospodyń Wiejskich Tarnawa Góra promowało akcję szczepień podczas festynu w swojej miejscowości

46 osób zaszczepiło się przeciw koronawirusowi jednodawkową szczepionką firmy Jonson&Jonson w małej miejscowości Tarnawa Góra, w gminie Moskorzew podczas festynu rodzinnego, który zorganizowało miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Impreza odbyła się 7 sierpnia na placu Ochotniczej Straży Pożarnej.

Każda z zaszczepionych osób otrzymała od organizatorów pamiątkowy długopis z napisem „Szczepimy się z KGW Tarnawa Góra” oraz słodki upominek. Wśród zaczepionych wylosowano nagrodę główną – kosz prezentowy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, gdzie pod okiem specjalistów dorośli i dzieci ćwiczyli pomoc poszkodowanym w różnych sytuacjach.

Ciekawa była również prezentacja sprzętu ratowniczego, przygotowana przez strażaków z OSP Moskorzew oraz rozmowy z policjantami na temat bezpieczeństwa na wsi, szczególnie podczas żniw i wakacji.

Dzieci mogły wsiąść do radiowozu, dokładnie go obejrzeć, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Najmłodszymi uczestnikami festynu zajmowały się panie animatorki z firmy Figlemigle z Kielc – furorę robiły brokatowe tatuaże i malowanie twarzy.

Szybko znikały ze stołów smakołyki – ciasta, chleb ze smalcem i kiszone ogórki. Panie z KGW wystąpiły po raz pierwszy z własnym repertuarem i zaśpiewały dla mieszkańców Tarnawej Góry piosenki, do których teksty ułożyła Marysia Błaut. Śpiewem zachęcały do szczepienia się przeciw koronawirusowi. Do szczepienia zachęcał również w swoim wystąpieniu poeta ludowy Czesław Syrek z Kwiliny.

Podczas festynu profilaktycznego odbyło się wiele konkurencji dla dzieci i dorosłych, w tym również konkurs dla rodzin na plakat promujący szczepienia. Zorganizowano też turniej tenisa stołowego dla dzieci i dorosłych. Panie przygotowały oryginalne nagrody, na przykład za rzut kaloszem do beczki nagrodą był bon na zakup… gumofilców.

Miłe słowa do organizatorek skierował Artur Konarski, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Pogratulował pomysłu, organizacji, chwalił za poprawne wykorzystanie dotacji w ramach Narodowego Programu „Szczepimy się z KGW” oraz zachęcał uczestników festynu do rządowej akcji prozdrowotnej.

/RB/

 

 

Piosenka autorstwa KGW Tarnawa Góra promująca akcję szczepień (wideo – archiwum prywatne).
UDOSTĘPNIJ