Nagrodzone gospodynie z Występ z wiceminister Anną Krupką i dyrektorem ARiMR Kielce Józefem Cepilem.

Gospodynie z Występ nagrodzone przez wiceminister sportu i dyrektora ARiMR Kielce za drugie miejsce w konkursie ogólnopolskim

Ekspres do kawy o wartości 2 tysięcy złotych otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Występ za zajęcie pierwszego miejsca w województwie i drugiego w kraju w konkursie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nagrodę wręczyła w poniedziałek wiceminister sportu Anna Krupka.

Minister Krupce towarzyszył dyrektor świętokrzyskiego oddziału regionalnego ARiMR Józef Cepil. Spotkanie odbyło się w poniedziałek w nowo przebudowanej świetlicy wiejskiej w Występach.

Występianki odwdzięczyły się gościom pięknymi ozdobami świątecznymi. Zadbały też o wystawny poczęstunek. Upiekły nawet tort z logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który pokroiła Anna Krupka.     

Przypomnijmy. 4 grudnia w centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie rozstrzygnięto etap ogólnopolski konkursu filmowego pod nazwą Koło ARiMR w sercu wsi. Koło Gospodyń Wiejskich z Występ, które zajęło wcześniej pierwsze miejsce w województwie, zostało wicemistrzem kraju.

Celem konkursu było popularyzowanie aktywnej działalności kół gospodyń wiejskich na rzecz lokalnych społeczności wiejskich, promocja wsparcia finansowego dla KGW z budżetu państwa oraz zaprezentowanie efektów udzielanej pomocy.

Konkurs polegał na nakręceniu krótkiego filmu o działalności kół. Wpłynęło blisko 100 produkcji. Ich autorzy włożyli niemało trudu, aby w jak najbardziej atrakcyjnej formie zaprezentować dokonania i historie swoich stowarzyszeń. Jak to wyszło Występiankom – zobaczcie w filmie poniżej.

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ