Uczniowie fili szkoły muzycznej w Bukowie, uczęszczający na zajęcia nauki gry na fortepianie z opiekunami i przedstawicielami gminy Krasocin (fot. archiwum szkoły).

Koncert noworoczny w Bukowie w wykonaniu podopiecznych fili szkoły muzycznej

W Zespole Placówek Oświatowych imienia Jana Pawła II w Bukowie odbył się koncert noworoczny zorganizowany przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Razem ze Skorkowa oraz filię Społecznej Szkoły Muzycznej z Kielc, działającą w Bukowie.

Podczas koncertu wystąpili uczniowie tutejszej fili szkoły muzycznej, uczęszczający na zajęcia nauki gry na fortepianie w ramach szkoły muzycznej pierwszego stopnia. Zajęcia indywidualne, które prowadzi Elżbieta Sarama, odbywają się dwa razy w tygodniu.

Licznie zgromadzona publiczność w bukowskiej szkole (fot. ZPO Bukowa).

Swoje umiejętności zaprezentowali: Weronika Olesińska z Bocheńca, Julia Bebel, Maja Szproch, Alicja i Julia Robak z Bukowy, Natalia Jamorska z Dąbrówki, Julia Hajduk z Leśnicy, Roksana Kupczyk z Ciesiel i Filip Jurczak z Ludwinowa. Dodatkowo wystąpiła Amelia Wijas, która zagrała na skrzypcach.

Młodzież wykonała popularne polskie kolędy, utwory świąteczne oraz klasyczne. Na zakończenie młodzi artyści otrzymali upominki ufundowane przez władze samorządowe gminy Krasocin.

/RB/

UDOSTĘPNIJ