Wójt Secemina Tadeusz Piekarski z Izabelą Drążkiewicz, podinspektor do spraw gospodarki przestrzennej i komunalnej Urzędu Gminy na drodze wojewódzkiej w Psarach.

Kończy się przebudowa drogi wojewódzkiej 795 Secemin – Psary. Wójt deklaruje wsparcie na kontynuację dalszego odcinka (wideo)

We wrześniu ma zakończyć się przebudowa pierwszego etapu drogi wojewódzkiej z Secemina do Psar. Drugi etap do granicy z województwem śląskim ma być zrealizowany w przyszłym roku. Gmina Secemin obiecuje sfinansowanie dokumentacji technicznej.

Kielecka firma Fart, z którą wójt Tadeusz Piekarski bardzo sobie chwali współpracę, położyła już asfalt na całej długości 3,6 kilometra. Do zrobienia została jeszcze infrastruktura towarzysząca, to jest zjazdy na posesje, mostki, rowy oraz pobocza. Koszt całej inwestycji w gminie Secemin wyniesie 4,9 miliona złotych.

Wójt Piekarski deklaruje pokrycie kosztów przygotowania dokumentacji technicznej na kontynuację przebudowy tej drogi wojewódzkiej na odcinku od Psar do granicy z województwem śląskim (2,6 kilometra). Projekt, jak szacuje włodarz Secemina, może kosztować nawet około 80 tysięcy złotych.

Władze województwa świętokrzyskiego przychylają się do tej deklaracji i obiecują, że 2020 to będzie ten rok, kiedy dojedziemy nową drogą 795 do granicy ze Śląskiem.

Od lat użytkownicy tej trasy, która prowadzi w kierunku Szczekocin, narzekali na zbyt wąską jezdnię, która miała zaledwie 5 metrów szerokości. Nowa droga została poszerzona do 7 metrów, co – zdaniem Tadeusza Piekarskiego – zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo na terenie jego gminy.

/RB/

UDOSTĘPNIJ