Konsul amerykański Josh Crabtree z władzą samorządową powiatu oraz dyrektorami liceum i szpitala (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

Konsul amerykański gościł we włoszczowskim liceum i starostwie

Konsul amerykański z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie Josh Crabtree był gościem honorowym Dni otwartych w I Liceum Ogólnokształcących imienia generała Władysława Sikorskiego we Włoszczowie.

Spotkanie było zwieńczeniem projektu „A sound mind in a sound body”, finansowanego z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który realizowała Fundacja I Liceum Ogólnokształcącego.

Konsul przedstawił prezentację dotyczącą 100-lecia stosunków dyplomatycznych Polski i Ameryki. Włoszczowska młodzież zasypała go pytaniami. Josh Crabtree podkreślał bardzo dobre posługiwanie się językiem angielskim przez uczniów „Sikorskiego”. 

Dodatkowo odbyły się panele dyskusyjne dotyczące baseballa oraz amerykańskiego footbollu oraz trening na boisku szkolnym liceum. Równocześnie zorganizowano konkurs na temat wiedzy o USA. Wygrała go Julia Pałgan ze szkoły w Koniecznie.

Konsul Crabtree miał okazję uczestniczyć również w warsztatach zorganizowanych przez nauczycieli liceum, to jest matematycznej kawiarni lwowskiej, warsztatach pokazów fizycznych i chemicznych.

Gości z Konsulatu USA przyjęły też w starostwie władze samorządowe powiatu.

/RB/

UDOSTĘPNIJ