Szkoła w Chlewicach (fot. ZPO Chlewice).

Koronawirus w szkołach w powiecie włoszczowskim. Placówki w Chlewicach, Radkowie i Koniecznie zamknięte. Nauka odbywa się zdalnie

Od 12 października Zespół Placówek Oświatowych w Chlewicach oraz Szkoła Podstawowa w Radkowie pracują w trybie zdalnym – to efekt potwierdzonych zakażeń Covid-19 u nauczycieli. 15 października na zdalne nauczanie przeszła też szkoła w Koniecznie po tym, jak stwierdzono koronawirusa u ucznia. 

Jeśli chodzi o gminę Moskorzew, to jeden z nauczycieli, który uczył w Chlewicach i Radkowie, miał pozytywny wynik testu i prawdopodobnie zaraził kolejnego w Chlewicach. W tej sytuacji nauczyciele i uczniowie z tych placówek zostali objęci kwarantanną, a placówki zamknięte.

Uczniom klas 4-7 z Chlewic już od piątku, 9 października nakazano pozostać w domach. Od 12 października uczniowie klas 1-3 wraz z domownikami również zostali skierowani na kwarantannę. Piątek był również dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w Radkowie.

Szkoła w Radkowie będzie zamknięta do 16 października (powrót – 19 października), a placówka w Chlewicach tydzień dłużej – do 23 października włącznie (powrót – 26 października).

Więcej informacji na stronach internetowych szkół: www.zpochlewice.szkolnastrona.pl oraz www.zsradkow.pl.

/RB/

UDOSTĘPNIJ