Dumna delegacje z powiatu włoszczowskiego: (od lewej) burmistrz Grzegorz Dziubek, starosta Dariusz Czechowski, członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta, komendant powiatowy policji Mariusz Przyborowski i nauczyciel z „jedynki” Marcin Sztuka.

„Koziołek” dla powiatu włoszczowskiego. Pierwsze miejsce w województwie w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa i nagroda w wysokości 15 tysięcy złotych (zobacz film)

Powiat włoszczowski, po raz pierwszy w historii zajął pierwsze miejsce w województwie, zdobywając nagrodę Koziołka 2019 podczas jubileuszowej XX edycji tej nagrody, która odbyła się w poniedziałek, 17 czerwca w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Od władz województwa otrzymał 15 tysięcy złotych.

Nasz powiat po raz pierwszy w 20-letniej historii zdobył tak prestiżową nagrodę za znaczącą poprawę stanu bezpieczeństwa obywatelskiego na swoim terenie oraz wkład pracy w realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”.

Byłem zaskoczony. Nie spodziewałem się takiego wyróżnienia. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, do zwycięstwa naszego powiatu w całym województwie – komentował starosta Dariusz Czechowski.  

Powiat włoszczowski doceniono przede wszystkim za zrealizowanie wielu przedsięwzięć profilaktycznych, obejmujących obszar ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w miejscach publicznych.

Dyplom i statuetkę koziołka odlanego z brązu odebrał starosta włoszczowski Dariusz Czechowski z rąk marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego, wicewojewody świętokrzyskiego Bartłomieja Dorywalskiego oraz komendanta wojewódzkiego policji Pawła Dzierżaka.

Podczas gali w Filharmonii Świętokrzyskiej wyróżnienie w konkursie i koziołka otrzymał również Marcin Sztuka, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa z Zespołu Placówek Oświatowych numer 1 we Włoszczowie. Doceniono go za „podejmowanie w 2018 roku wykraczających poza zwykłe obowiązki działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa…”.

Przypomnijmy, że to właśnie podopieczni pana Marcina aż siedmiokrotnie zdobywali mistrzostwo kraju w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (ostatnio w dniach 4-6 czerwca w Mikluszowicach, w województwie małopolskim).

Podczas gali w Kielcach wyróżniono w sumie pięć powiatów i miasto Kielce, sześć gmin oraz trzy osoby indywidualne – liderów w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa w regionie świętokrzyskim.

W uroczystości w Kielcach, oprócz starosty włoszczowskiego, uczestniczyła też członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta, która omówiła działania podejmowane w naszym powiecie na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Na gali był obecny również burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek. Nie mogło także zabraknąć komendanta powiatowego policji Mariusza Przyborowskiego.

Rafał Banaszek

 

UDOSTĘPNIJ