Dumni kapelmistrzowie krasocińskiej orkiestry z nagrodami w parku zdrojowym w Busku: (od lewej) Krystian Pawłowski i Leopold Kwapisz (fot. MOD Krasocin).

Krasocin najlepszy na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych OSP w Busku Zdroju. W nagrodę nasi muzycy otrzymali w sumie 23 tysiące złotych

Młodzieżowa Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasocinie wraz z grupą taneczną Aplauz zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych OSP. Zgarnęła aż trzy nagrody na łączną kwotę 23 tysięcy złotych.

Wydarzenie odbyło się 27 sierpnia w Busku Zdroju i wzięło w nim udział 7 zespołów z całego kraju. Decyzją jury orkiestra z Krasocina została najlepszą formacją, zarówno na scenie, jak również w przemarszu, otrzymując nagrody na łączną kwotę 23 tysięcy złotych (nagrody komendanta głównego PSP, marszałka województwa świętokrzyskiego oraz z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego). To rekord. Dodajmy, że dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej i krasocińskich mażoretek był to trzeci sukces na najwyższym szczeblu w tym roku.

/RB/

UDOSTĘPNIJ