Uczestnicy uroczystego przekazania autobusu dla orkiestry przed strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasocinie.

Krasocińska orkiestra otrzymała… autobus. Wystarał się o niego poseł Bartłomiej Dorywalski

Ochotnicza Straż Pożarna z Krasocina dostała w prezencie… używany autokar, który będzie wykorzystywany do transportu orkiestry. To jedyny autobus będący w posiadaniu ochotniczej straży pożarnej w województwie świętokrzyskim.

Decyzję o przekazaniu pojazdu dla krasocińskiej straży podjął już 3 lipca komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak.

Akt przekazania samochodu wręczył prezesowi krasocińskiej straży Bartłomiejowi Robakowi poseł Bartłomiej Dorywalski 21 lipca. Kluczyki przekazał kapelmistrzowi orkiestry Leopoldowi Kwapiszowi świętokrzyski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Ciosek.

Autokar przyjechał z Częstochowy. Jest z 2005 roku i ma zaledwie 160 tysięcy kilometrów przebiegu. Pomieści 45 pasażerów. Będzie uzupełnieniem 9-osobowego busa, przekazanego orkiestrze również przez Dorywalskiego w kwietniu ubiegłego roku. Będzie wykorzystywany do transportu orkiestry oraz strażaków do działań ratowniczo-gaśniczych – pojazd jest oznakowany i uprzywilejowany w ruchu.

Ciekawostką jest fakt, że jest to jedyny autobus będący na stanie ochotniczej straży pożarnej w naszym województwie – drugi posiada Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Krasocińska straż pożarna zabiegała o taki pojazd od trzech lat.

Bartłomiej Dorywalski – poseł na Sejm RP

Cieszę się niezmiernie, że mogliśmy wesprzeć orkiestrę i jednostkę OSP. Sławicie wspaniałą grą gminę Krasocin, powiat włoszczowski i województwo świętokrzyskie. Chcemy, żeby jak najwięcej osób w naszym kraju usłyszało waszą grę i zobaczyło cały zespół artystyczny. Ażeby tak się stało, potrzebny jest do tego odpowiedni środek transportu.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ