Takich tłumów nie spodziewał się nawet główny organizator imprezy – burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek (z prawej).

Król disco-polo ściągnął tysiące fanów na włoszczowski stadion. To były najlepsze Dni Włoszczowy w historii (zobacz film)

Ocenia się, że co najmniej 5 tysięcy osób obejrzało sobotni koncert gwiazdy disco-polo – Zenona Martyniuka na stadionie we Włoszczowie. To była największa impreza masowa w okolicy i najlepsze w historii dni miasta.

W sobotę, 15 czerwca Włoszczowa rozpoczęła swoje wielkie świętowanie. Ten dzień nazwano „Planetą Disco” i faktycznie taki był. Repertuar gwiazd disco-polo był doborowy. Już przed godziną 17 na scenie pojawił się Sławomir. Żar lał się z nieba, ale fanów to nie wystraszyło i pod sceną zgromadziły się setki osób.

Jednak to był dopiero początek przed prawdziwym hitem, który miał nastąpić. Na koncert króla disco-polo – Zenona Martyniuka z grupy Akcent przybyły wieczorem tysiące fanów, nawet spoza województwa świętokrzyskiego. Takiej frekwencji dawno nie było na Dniach Włoszczowy. Stadion ledwie pomieścił wszystkich.

Zenek, kochamy cię! Jesteś the best! – krzyczały włoszczowskie dzieci. 

Ze sceny widać było jedno wielkie “morze” rąk. Artysta oczywiście bisował. Publiczność nie chciała się z nim rozstać. Po koncercie Martyniuka włoszczowianie szaleli jeszcze długo na disco pod gwiazdami.

W niedzielę, 16 czerwca ciąg dalszy świętowania Dni Włoszczowy. Tym razem pod hasłem „Letnie Granie”. I na scenie, oczywiście, kolejne gwiazdy muzyki rozrywkowej. O godzinie 17 wystąpi Cleo, a o 21.30 grupa Afromental. 

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ