Przedstawiciele zakładu Lhoist Bukowa z prezydentem Polski i przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” (fot. Marcin Żegliński).

Firma Lhoist Bukowa z certyfikatem „Pracodawca przyjaznym pracownikom”

Należąca do belgijskiego koncernu spółka Lhoist Bukowa – producent wapna i wyrobów wapienniczych została uhonorowana certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, przyznanym przez NSZZ "Solidarność.

Certyfikaty rozdano 10 września, podczas uroczystej gali w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Lhoist Bukowa była jedną z 2 firm w województwie świętokrzyskim i jedną z 20 w kraju, która otrzymała takie wyróżnienie w ramach 13. edycji konkursu. 

Nagrodę z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrał prezes zarządu Lhoist Central Europe – Piotr Biskup. Prezes Biskup przyznał, że to ogromny zaszczyt dla spółki stać obok najlepszych polskich pracodawców. W uroczystości uczestniczyli też przewodniczący NSZZ „Solidarność” Lhoist Bukowa – Dariusz Mietelski oraz jego zastępca Rafał Wygoda.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy odznaczają się stosowaniem dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa, dbają o stabilność zatrudnienia, wspierają pracownicze prawo do zrzeszania się w związki zawodowe i przestrzegają zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy.

Konkurs organizowany od 2007 roku przez NSZZ „Solidarność” jest jedynym w Polsce, w którym to pracownicy nagradzają swoich pracodawców. Jego pomysłodawcą był prezydent Lech Kaczyński.

/RB/