Najlepsza drużyna siatkarek w województwie świętokrzyskim z Kluczewska z organizatorami i sponsorami nagród w turnieju (fot. ZS-P Kluczewsko).

Lolek Kluczewsko najlepszą drużyną siatkarską dziewcząt w województwie. Sukces podopiecznych Tomasza Dębowskiego

2 kwietnia w hali sportowej w Kluczewsku, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, odbył się IV Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt  Kluczewsko Mini Volley Cup’2020 o Puchar Wójta Gminy Rafała Pałki.

Do zawodów przystąpiło 12 drużyn z sześciu województw: opolskiego, małopolskiego, śląskiego, łódzkiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Do Kluczewska zawitały zespoły występujące regularnie w Mistrzostwach Polski.

Ostatecznie wygrała drużyna Szóstka TPS I z Białej Podlaskiej przed MKS MOS I Wieliczka i Tytan Ostrowy. Gospodarze turnieju – UKS Lolek Kluczewsko zajęli piąte miejsce.

Drużyna Lolka wystąpiła w składzie: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Emilia Dobrowolska, Natalia Mikołajczyk, Basia Szymczyk i Amelia Pura. Trenerem zespołu był Tomasz Dębowski.

Podczas zawodów wybrano też najlepsze kobiece drużyny z województwa świętokrzyskiego, które rywalizowały o puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Wygrały siatkarki z Kluczewska, drugie miejsce zdobył zespół Fun Sport I z Kielc, natomiast trzecie Gala Skarżysko-Kamienna.

Wybrano też najlepsze zawodniczki i najlepszego trenera. Mistrzynią ataku została Emilia Sznober (Ostrowy), mistrzynią zagrywki – Kinga Bogdan (Wieliczka), mistrzynią rozegrania – Emilia Dobrowolska (Kluczewsko).

Najlepszą Zawodniczką MVP całego turnieju została Laila Świderek z Białej Podlaskiej, a najlepszym trenerem – Grzegorz Gajewski z tej samej drużyny.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli: wójt Kluczewska Rafał Pałka, wicestarosta włoszczowski Łukasz Karpiński, członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta oraz dyrektor miejscowej szkoły Irena Orzechowska.

/RB/

UDOSTĘPNIJ