Majówka z wędką. Udane zawody wędkarskie w Moskorzewie. W dwa dni złowiono ponad 70 kilogramów ryb
Przez dwa święta majowe mieszkańcy gminy Moskorzew rywalizowali w zawodach wędkarskich. Łącznie złowili ponad 70 kilogramów ryb.
Pierwsze spławikowe zawody o puchar wójta gminy Marcina Wiekiery odbyły się 2 maja nad zbiornikiem wodnym w Moskorzewie. Zorganizował je Gminny Ośrodek Kultury w Chlewicach dla członków miejscowego stowarzyszenia wędkarskiego Karpik, które zarządza stawem. Wzięło w nich udział 15 zawodników.
Jak opowiadał dyrektor GOK Chlewice Andrzej Jaworski, dopisała pogoda i przede wszystkim brania ryb. Łącznie, w Święto Flagi RP członkowie Karpika złowili ponad 36 kilogramów różnych gatunków ryb.
Pierwsze miejsce, z wynikiem 8,8 kilograma złowionych ryb, zdobyli ex aequo Andrzej Licznerski i Krzysztof Gasiński. Na podium znalazł się też Zbigniew Kucharczyk. Największą rybę zawodów – karpia złapał Wacław Gasiński. Puchary wręczył zwycięzcom ich fundator, wójt Marcin Wiekiera.
Na koniec zaproszono wszystkich wędkarzy na grilla. Warto dodać, że Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Moskorzewie ufundowała też skromny poczęstunek dla uczestników imprezy plenerowej.
Na drugi dzień, w Święto Konstytucji 3 Maja, GOK Chlewice zorganizował w Moskorzewie kolejne zawody spławikowe. Tym razem dla dzieci i młodzieży z terenu gminy. Uczestniczyło w nich 24 młodych adeptów wędkarstwa.

W kategorii szkół podstawowych triumfowały dziewczyny: Nadia Piszczek i Amelia Rajca. Trzecie miejsce zajął Tomasz Pasoń. W starszej grupie wiekowej szkół ponadpodstawowych najskuteczniejszym wędkarzem oraz łowcą największej ryby (karpia) okazał się Kacper Kamiński. Drugi był Bartosz Pasoń.
Łącznie młodzi adepci wędkarstwa złowili 3 maja prawie 35 kilogramów ryb. Puchary oraz poczęstunek ufundował dla nich Marcin Wiekiera oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Od przewodniczącej Rady Gminy Leny Nowak zawodnicy otrzymali słodką niespodziankę.
Na koniec zaproszono wszystkich na grilla z kiełbaską. Łącznie w imprezie wzięło odział około 60 osób. Pogoda dopisała. Dodatkową atrakcją była możliwość popływania po stawie odremontowaną łódką.
/RB/

