Najmłodsi uczestnicy zawodów wędkarskich z opiekunami i organizatorami.

Majowy weekend z… karpikiem. Udane zawody wędkarskie w Moskorzewie

W dniach 1-3 maja Stowarzyszenie Wędkarskie Karpik z Moskorzewa zorganizowało u siebie zawody spławikowe. Na brania ryb nie można było narzekać.

1 maja odbyły się zawody dla członków towarzystwa oraz osób zaprzyjaźnionych. Wzięło w nich udział 15 uczestników. Najlepszymi wędkarzami okazali się: Krzysztof Gałęzowski z Moskorzewa z wynikiem 6,3 kilograma złowionych ryb, drugie miejsce zdobył Zbigniew Kucharczyk (5,75 kilograma ryb), a trzecie Krzysztof Ptaszek (3,13 kilo). Puchary wręczał zwycięzcom wójt gminy Andrzej Walasek. Nie zabrakło też grilla dla wszystkich.

Uczestnicy zawodów wędkarskich dla członków stowarzyszenia Karpik z wójtem gminy Moskorzew Andrzejem Walaskiem (fot. archiwum prywatne).

Dwa dni później, 3 maja stowarzyszenie Karpik zaprosiło do rywalizacji dzieci i młodzież. Z zaproszenia skorzystało ponad 10 młodych adeptów wędkarstwa. Pierwsze miejsce wśród nich zdobył Michał Koprowski z Chlewic, który złapał 5,31 kilogramów ryb. Tuż za nim, z wynikiem zaledwie o 10 gram słabszym, znalazł się Jakub Konarski z Damian. Trzeci był Kacper Parzybut również z Damian (4,65 kilogramów).

Zwycięzcy otrzymali od wójta puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale za udział. Impreza miała na celu zagospodarowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w majowy weekend. Wydarzenie współorganizowała gmina Moskorzew.

/RB/

UDOSTĘPNIJ