Marszałek Sejmu z włoszczowską młodzieżą i władzami samorządowymi powiatu.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zainaugurowała nowy rok szkolny w “Sikorskim”. Starosta włoszczowski wręczył stypendia najlepszym uczniom

1 września na zaproszenie starosty Dariusza Czechowskiego Włoszczowę odwiedziła po raz pierwszy marszałek Sejmu Elżbieta Witek – druga co do ważności osoba w państwie. Wzięła udział w rozpoczęciu roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym imienia generała Władysława Sikorskiego.

To było historyczne wydarzenie. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej “Sikorskiego”. Marszałek Sejmu, która przybyła do naszego miasta prosto z Westerplatte, towarzyszyli między innymi parlamentarzyści ziemi świętokrzyskiej, marszałek województwa, radni sejmiku, kurator oświaty oraz samorządowcy.

Drodzy uczniowie, dosyć długo nie byliście w szkole, oczywiście nie z własnej winy. Prawie pół roku odebrał nam koronawirus. Ale tak, jak świat nie może zostać zatrzymany, jak Polska nie może się zatrzymać, tak samo nie możemy zamknąć przed wami szkół, bo nic nie zastąpi żywego, bezpośredniego kontaktu z nauczycielem oraz z waszymi kolegami. Przed nami i przed wami również jeden z egzaminów z przedmiotu, którego jeszcze nie do końca znamy. Wierzę, że ten egzamin zdacie celująco – mówiła do włoszczowskiej młodzieży Elżbieta Witek.

Podczas spotkania wręczono uroczyście uczniom trzech szkół średnich stypendia starosty włoszczowskiego za wysokie wyniki i szczególne osiągnięcia w nauce na rok szkolny 2020/2021. Otrzymało je 19 najzdolniejszych uczniów. Stypendia starosty wynoszą po 2 tysiące złotych i przyznawane są na cały rok szkolny.

/RB/

Stypendyści starosty 2020/2021
I Liceum Ogólnokształcące imienia generała Władysława Sikorskiego: Adrianna Chamera, Gracjan Pawłowski, Michał Hudobski, Agnieszka Kaczmarek, Marta Klapa, Julia Piech, Jakub Koszyka; Zespół Szkół numer 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego: Szymon Nowak, Kacper Nowak, Ewelina Zug, Magdalena Wyciszkiewicz, Zuzanna Oleksy, Amelia Bartos, Julia Barczyńska; Zespół Szkół numer 3 imienia Stanisława Staszica: Kinga Kasprzyk, Alicja Sobczyk, Marcin Wójcik, Dajana Orzeł, Małgorzata Rydz.

 

 

UDOSTĘPNIJ