Marzenia się spełniają – Hetmanki w piłkę grają. Ostatnio zawodniczki zostały docenione przez władze naszego powiatu

Uczniowski Klub Sportowy Hetmanki Włoszczowa, nagrodzony przed świętami nagrodą starosty za szczególne osiągniecia sportowe, zakończył projekt pod nazwą Marzenia się spełniają – Hetmanki w piłkę grają, sfinansowany z funduszy gminy Włoszczowa.

Celem przedsięwzięcia było umożliwienie dziewczętom zainteresowanym grą w piłkę nożną uprawianie tego sportu, zapewnienie funkcjonowania klubu, który jako jedyny w powiecie oparty jest w całości na sekcjach kobiecych w tej dyscyplinie.

Jak informuje kierownictwo klubu, w ramach projektu przygotowano program szkolenia sportowego, który był dostosowany do warunków psychofizycznych uczestniczek. Przeprowadzono w sumie 144 godziny szkolenia, w tym 120 godzin dla seniorek i 24 godziny dla młodziczek.

Włoszczowskie Hetmanki mogą się pochwalić licznymi sukcesami. Drużyna reprezentuje nasz region w rozgrywkach międzywojewódzkich oraz krajowych. W sezonie 2018/2019 została między innymi mistrzem Świętokrzyskiej III Ligi Kobiet, awansowała też do II Międzywojewódzkiej Ligi Kobiet.

17 grudnia UKS Hetmanki Włoszczowa otrzymał nagrodę starosty włoszczowskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej. Inicjatorem był starosta Dariusz Czechowski.

Drużynę tworzą: Gabriela Andzel, Julia Andzel, Wiktoria Czekaj, Wiktoria Czekała, Karolina Dymek, Patrycja Fecek, Angelika Gieroń, Julia Gusta, Agnieszka Kowalska, Anna Leszcz, Magdalena Leszcz, Ewa Malicka, Izabela Michalska, Iwona Starczyk, Paulina Śliwińska i Aleksandra Wachowska. Ich trenerem jest Mariusz Ochenduszka. Funkcję prezesa klubu pełni Katarzyna Andzel.

/RB/

UDOSTĘPNIJ