Adam Jarubas przyjechał w czwartek do Włoszczowy, żeby prosić mieszkańców o poparcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Medal od burmistrza Włoszczowy dla byłego marszałka województwa Adama Jarubasa (zobacz wideo)

Doktor Adam Jarubas, były marszałek województwa świętokrzyskiego, jako pierwsza osoba w regionie, za swoje zasługi dla ziemi włoszczowskiej otrzymał od burmistrza Grzegorza Dziubka okolicznościowy medal wybity z okazji 480-lecia nadania praw miejskich Włoszczowie, które będą obchodzone w tym roku.

Spotkanie z Adamem Jarubasem, kandydatem do Parlamentu Europejskiego odbyło się w czwartek, 16 maja w Domu Kultury. Przybyli tutaj w większości członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego, żeby wesprzeć swojego kandydata. Jarubas przyjechał, żeby prosić o poparcie w zbliżających się wyborach do Europarlamentu w dniu 26 maja.

Najwięcej pochwał Adam Jarubas usłyszał od swojego długoletniego przyjaciela, burmistrza Włoszczowy Grzegorza Dziubka, który bardzo zaangażował się w kampanię wyborczą szefa ludowców w regionie. Wcześniej burmistrz z marszałkiem przejechali się po remontowanej ulicy Jędrzejowskiej, żeby zobaczyć postęp prac na tej drodze wojewódzkiej, która realizowana jest właśnie dzięki wsparciu byłego marszałka.

Adam Jarubas to człowiek, o którym można by napisać książkę. Jest stąd, jest jednym z nas, swój człowiek, który urodził się na ziemi świętokrzyskiej i tutaj mieszka. Dla Adama nie są obce problemy ziemi świętokrzyskiej i ziemi włoszczowskiej, nawet małych miejscowości. On te problemy zna i on je rozwiązywał, jako marszałek przez ostatnie 12 lat i nadal chce to robić. Jest przede wszystkim dobrym człowiek, który nie dzieli ludzi na lepszy i gorszy sort – mówił Grzegorz Dziubek.

 

Osoby z powiatu włoszczowskiego wspierające Adama Jarubasa w wyborach do Europarlamentu.

Zasługi Jarubasa dla ziemi włoszczowskiej przypomnieli też między innymi były starosta Jerzy Suliga i radna Sejmiku Województwa Jolanta Tyjas. Podczas spotkania we Włoszczowie padały nawet porównania Adama Jarubasa z Błotnowoli do wielkich mężów stanu wywodzących się z ludu, jak Tadeusza Kościuszki, czy Wincentego Witosa.

 

Grzegorz Dziubek – burmistrz Włoszczowy

”Wierzę głęboko w to, że 26 maja mieszkańcy ziemi włoszczowskiej poprą Adama Jarubasa, jako kandydata do Parlamentu Europejskiego, że odwdzięcza się za wszelkie dobro, jakie czynił przez ostatnie 12 lat, zmieniając naszą małą ojczyznę”.

 

Adam Jarubas to kolejny kandydat do Europarlamentu, który odwiedził Włoszczowę w ostatnim czasie. Wcześniej zrobili to Patryk Jaki, Beata Szydło i Andrzej Szejna. W piątek, 17 maja do naszego miasta przybyła Anna Krupka, a w niedzielę, 19 maja – Dominik Tarczyński.

Rafał Banaszek

 

UDOSTĘPNIJ