Łukaszowi Michalskiemu gratuluje burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek; z prawej przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz.

Medal od władz gminy Włoszczowa dla Łukasza Michalskiego za awans siatkarzy Hetmana do drugiej ligi

Łukasz Michalski, wiceprezes do spraw siatkówki Klubu sportowego Hetman Włoszczowa otrzymał od władz samorządowych gminy medal wybity z okazji 480-lecia nadania Włoszczowie praw miejskich i 100-lecia samorządności. Wyróżnienie odebrał 26 czerwca na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Hetman Włoszczowa od nowego sezonu 2020/2021 będzie występował w drugiej lidze siatkarzy. Włoszczowianie po kilku latach gry w trzeciej lidze awansowali do rozgrywek centralnych. We Włoszczowie drugą ligą nie mogła się do tej pory pochwalić żadna z dyscyplin sportowych. Sekcja siatkarska została reaktywowana w naszym mieście dopiero 8 lat temu dzięki staraniom znanego włoszczowskiego stomatologa i społecznika Łukasza Michalskiego.

Dla Włoszczowy to historyczna chwila, dlatego przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz postanowił zaprosić na sesję swojego kolegę ze szkolnej ławki w podstawówce, żeby nagrodzić go pamiątkowym medalem.

Podczas posiedzenia radnych Michalski opowiadał o drodze do drugiej ligi, ale też o dalszym szkoleniu, które wymaga nie tylko treningu, uporu i talentu, lecz także pieniędzy. Poinformował, że w tym sezonie na szkolenia siatkarze będą potrzebowali 200 tysięcy złotych. Na razie klub pozyskuje fundusze od sponsorów. Padła deklaracja, że i gmina Włoszczowa wesprze siatkarską sekcję.

/RB/

UDOSTĘPNIJ