Poseł Michał Cieślak został bardzo życzliwie przyjęty przez mieszkańców Mieczyna (fot. Rafał Banaszek).

Michał Cieślak – pierwszy w historii poseł, który odwiedził Mieczyn. Zobaczcie, jak go przyjęto (wideo)

Świętokrzyski poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Cieślak uczestniczył w spotkaniu wielkanocnym z mieszkańcami Mieczyna i sąsiednich miejscowości. Obiecał, że pomoże w kilku sprawach.

To historyczna chwila. To pierwszy poseł, który gości w Mieczynie” – zauważył Sławomir Podstawka, sołtys wsi. Spotkanie odbyło się w remizie strażackiej w Mieczynie. Mieszkańcy przygotowali dla wyjątkowego gościa wystawną ucztę, między innymi suto zastawiony szwedzki stół, o który zadbało miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem Barbary Rak.

Wcześniej jednak poseł Cieślak odbył wizję lokalną na drodze wojewódzkiej 786, gdzie obiecał pomoc w budowie brakującego chodnika przy tej trasie. Z sołtysem Mieczyna Sławomirem Podstawką oraz Karolinowa Beatą Wydrych Michał Cieślak udał się także na drogę powiatową w pobliskiej Lipiej Górze, w sprawie której również obiecał interwencję u władz powiatu włoszczowskiego.

Sławomir Podstawka – sołtys Mieczyna

Pan poseł Michał Cieślak dał się poznać jako osoba bardzo życzliwa i otwarta dla ludzi. Jest żywo zainteresowany problemami mieszkańców sołectwa Mieczyn i Karolinów i mamy nadzieję, że nam pomoże”.

 

/RB/

 

 

 

UDOSTĘPNIJ