Michał Szafrański podczas rzutu oszczepem na Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy 4 czerwca (fot. Adrian Stykowski).

Michał Szafrański piąty na Mistrzostwach Europy w rzucie oszczepem. To najlepszy jego wynik w karierze

Niepełnosprawni zawodnicy klubu Sprawniejsi.pl Nieznanowice udanie rozpoczęli sezon startowy. Michał Szafrański zajął 5 miejsce w rzucie oszczepem na Mistrzostwach Europy – najlepsze w swojej karierze na imprezie tej rangi.

Maj rozpoczął się od udanego startu naszych zawodników w I Rundzie Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski w Słubicach. Wysokie lokaty zajął tam prezes Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl, sołtys Nieznanowic i radny gminy Włoszczowa Michał Szafrański, który wywalczył 3 miejsce w konkursie pchnięcia kulą oraz 4 w rzucie oszczepem. Jego klubowy kolega Łukasz Łaskawski w konkursach rzutu dyskiem i pchnięcia kulą zbliżył się do swoich rekordów życiowych.

W dniach od 14 do 16 maja na obiektach Bydgoskiego Zawiszy odbyły się 49. Paralekkatletyczne Mistrzostwa Polski, na których również wystąpili nasi niepełnosprawni lekkoatleci. Michał Szafrański wywalczył dwa brązowe medale (w konkursach rzutu oszczepem i pchnięcia kulą). Tuż za podium znalazł się Damian Copiak w rzucie oszczepem, który ostatecznie zajął 4 miejsce – najlepsze w karierze. O swoje życiówki otarł się także Łukasz Łaskawski.

Po Mistrzostwach Polski ogłoszono kadrę na Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbyły się w dniach 1-6 czerwca w Bydgoszczy. Wśród reprezentantów Polski na Paralekkoatletyczny Championat zakwalifikował się Michał Szafrański, który podczas Mistrzostw Europy wywalczył wysokie 5 miejsce w konkursie rzutu oszczepem. To najwyższe miejsce naszego zawodnika w karierze na imprezie tej rangi.

Obecnie regenerujemy siły i przygotowujemy się do kolejnych startów. W czerwcu czeka nas rywalizacja w eliminacjach Mistrzostw Polski Bocci, natomiast we wrześniu miting w Sieradzu – opowiada Michał Szafrański, prezes Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl.