Michał Szafrański ze złotym medalem w pchnięciu kulą (fot. archiwum prywatne).

Michał Szafrański z Nieznanowic zdobył aż trzy medale na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski

Trzy medale – złoto w pchnięciu kulą, srebro w rzucie oszczepem i srebro w rzucie dyskiem wywalczył Michał Szafrański, radny gminy Włoszczowa i sołtys Nieznanowic. Tym samym został mistrzem Polski w pchnięciu kulą.

48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 21-23 sierpnia na obiektach AZS AWF Kraków. Jak się okazało, była to największa w tym roku impreza sportowa na świecie z udziałem niepełnosprawnych sportowców. Uczestniczyło w niej blisko 270 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Wielki sukces odnieśli lekkoatleci Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl z Nieznanowic, którzy zdobyli cztery medale. Trzy krążki (złoto w pchnięciu kulą, srebro w rzucie oszczepem i srebro w rzucie dyskiem) wywalczył sam prezes stowarzyszenia Michał Szafrański – tym samym został mistrzem Polski w pchnięciu kulą F34. Dorobek medalowy uzupełnił Mateusz Kabała w konkursie rzutu dyskiem.

Gratulacje należą się również pozostałym zawodnikom naszego stowarzyszenia – szczególnie tym, którzy w mistrzostwach startowali po raz pierwszy – mówił Michał Szafrański.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski grupy projektowej #bezbarier sfinansowano w ramach projektu Bez barier, współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ