Władze powiatu podpisały miesiąc temu umowę z wojewodą w ramach tak zwanego funduszu autobusowego (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

Mieszkańcy Skorkowa mogą już dojeżdżać busem do Włoszczowy. Powiat załatwił nowe połączenie autobusowe

Od wtorku, 1 października została uruchomiona nowa linia komunikacyjna Skorków – Włoszczowa. Umożliwi ona mieszkańcom dojazd do urzędów, sklepów czy lekarza.

Godziny przyjazdów i odjazdów zostały tak zaplanowane, aby rano można było przyjechać do Włoszczowy, a w godzinach popołudniowych wrócić bez problemu do domu.

Zgodę na utworzenie nowego połączenia autobusowego wyrazili radni powiatowi na sesji 16 września. Decyzja o podjęciu działań, mających na celu przywrócenie połączeń lokalnych, podyktowana była wejściem w życie rządowej ustawy o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

27 sierpnia wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podpisała umowę z starostą Dariuszem Czechowskim i wicestarostą Łukaszem Karpińskim w ramach tak zwanego funduszu autobusowego.

25 września władze powiatu podpisały umowę z Łukaszem Oparą z gminy Strawczyn na świadczenie usługi przewozowej na trasie Skorków – Włoszczowa (patrz rozkład jazdy). Umowa obowiązuje do końca roku.

Zarząd Powiatu po konsultacjach społecznych z mieszkańcami gmin oraz z wójtami i burmistrzem będzie rozważał możliwość złożenia kolejnych wniosków o dofinansowanie z funduszu autobusowego przy następnym naborze – informują władze powiatu włoszczowskiego.

/RB/

UDOSTĘPNIJ