Mikołaje na… dachu włoszczowskiego szpitala. Pierwsza taka akcja zorganizowana przez Fundację Jesteśmy Blisko i strażaków dla małych pacjentów oddziału pediatrycznego
Nietypowe mikołajki przeżyli mali pacjenci Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego imienia Jana Pawła II we Włoszczowie.
5 grudnia zjawili się u nich trzej Mikołaje. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie weszli oni kominem, a… zeszli na linach z dachu po elewacji Zespołu Opieki Zdrowotnej wprost pod okna Oddziału Pediatrycznego
Zaskoczenie małych pacjentów było ogromne, bo takich gości nie spodziewali się za oknami. Uciechy było co niemiara z prezentów od Mikołajów, w których rolę wcieli się wolontariusze Fundacji Jesteśmy Blisko, z zawodu strażacy pracujący na co dzień w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej numer 3 w Kielcach.
Pierwszą taką akcję mikołajkową zorganizowała Fundacja Jesteśmy Blisko wraz z wolontariuszami i strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz załogą Szpitala Powiatowego imienia Jana Pawła II.
/RB/